Koreańska pielęgnacja na zdrową skórę

Pielęgncja twarzy

Spis treści

Coraz więcej słyszy się o tym że Koreanki mają najpiękniejszą i najdroższą skórę na całym świecie. To właśnie dlatego coraz więcej kobiet chcę dowiedzieć się jak Koreanki dbają o swoją cerę. Sprawdź to razem z nami.

Koreańska pielęgnacja oczyszczanie olejkiem

Pierwszym podstawowym krokiem oczyszczania cery w sposób koreański jest używanie olejków . Oczyszczanie jest potrzebne do odpowiedniego usunięcia makijażu które pozwoli na przygotowanie skóry do kolejnego etapu pielęgnacji. Olejki doskonale sprawdzają się do zmycia makijażu co więcej, pozostawiają one skórę miękką i nawilżoną.

Koreańska pielęgnacja oczyszczanie pianką

Kolejnym krokiem jest wykorzystanie pianki oczyszczającej. Zamiast rękami najlepiej nałożyć ją na skórę specjalną gąbeczką. Pomaga Ona w oczyszczeniu, a dodatkowo gwarantuję skórze przyjemny i regenerujący masaż.

Peeling koreański

Następnym krokiem pielęgnacji skóry którą stosują Koreanki jest peeling. To zabieg który pozwala usunąć obumarły naskórek, a dzięki temu przyspiesza on tworzenie się nowych komórek. Warto jednak pamiętać że Peeling stosowany jest kilka razy w tygodniu.

Tonik koreański

Nałożenie toniku na skórę Pozwala zmniejszyć widoczność porów a także przywraca skórze jej odpowiednie pH o tym kroku pielęgnacyjnym również nie możesz zapomnieć. Jeżeli chcesz mieć piękną i zdrową skórę.

Esencja na skórę

Nałożenie esencji na twarz jest kolejnym krokiem który dotyczy już nie nie samego oczyszczania naskórka ,a jego odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Ten rodzaj kosmetyku najlepiej nakładać delikatnie wklepując go w twarz a także skórę szyi i dekoltu.

Koreańska pielęgnacja ampułki

Ampułki są substancjami które mają duże stężenie a także bardzo silne działanie. Bogate są w składniki nawilżające i odżywiające. Ampułki należy stosować na skórę wmasowując ją delikatnymi ruchami.

Koreańskie serum

Serum jest kosmetykiem które również należy nakładać na skórę delikatnie go wmasowując w zależności od tego jaki rodzaj kosmetyku wybierzemy może mieć on działanie regenerujące, wygładzające zmarszczki a także nawilżające.

Koreańskie maski w płachcie

W obecnych czasach maseczka w płachcie jest bardzo popularnym produktem. Koreanki nakładają je kilka razy w tygodniu. To produkty które zapewniają skórze odpowiednie nawilżenie odżywienie i odmłodzenie. To jednak jak działa maseczka zależy od tego jaki rodzaj produktu wybierzesz dla siebie.

Krem pod oczy pielęgnacja koreańska

Koreanki doskonale zdają sobie sprawę z tego że skóra pod oczami Jest bardzo delikatna a makijaż który nakładany jest codziennie i nieodpowiednie oczyszczenie okolic oczu może bardzo pogorszyć kondycję skóry, dlatego podczas pielęgnacji warto pamiętać by regularnie używać krem pod oczy. Pamiętaj jednak by nie wmasowywać go w skórę a wklepywać bardzo delikatnie.

Krem i maseczka na noc koreańska pielęgnacja

Zabieg pielęgnacyjny według Koreanek powinien zakończyć się kolejną maseczką która pozostaje na skórze na całą noc. Na zmianę można stosować je z lekkim kremem lub żelem.

Powiązane artykuły