3 dobre zasady przydomowego boiska

blisko domu

Spis treści

blisko domu

Bardzo duża ilość właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na to, aby teren przylegający do budynku w odpowiedni sposób zagospodarować. Pomoże to przygotować teren pod aktywny wypoczynek, między innymi grę w piłkę nożną czy siatkówkę. Przydomowe boisko może być bardzo dobrze wyposażone. Szczególnie ważną kwestią jest montaż specjalnych siatek zabezpieczających dzięki którym zabezpieczymy budynek przed uszkodzeniem. Ochronimy również domowników przed uderzeniem piłką.


Choć większości z nas otoczenie domu kojarzy się wyłącznie z podjazdem, ogrodem, altaną oraz strefą relaksacyjną, można je również zagospodarować w inny sposób, np. tworząc przestrzeń do wspólnej gry oraz innego rodzaju aktywności fizycznej. To bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu połączymy przyjemne z pożytecznym.

Przygotowanie przydomowego boiska warto zacząć od wyznaczenia terenu, jego przygotowania, zasiania trawy (lub wykonania innej nawierzchni), jak również montażu siatek zabezpieczających. Tego rodzaju wyposażenie zdecydowanie można kupić w firmie https://www.siatki-kramer.pl/

Zobacz także:  https://e-zwierciadlo.pl/kupujemy-pilkochwyty-na-boiska-gdzie-ich-mozemy-szukac/

Siatki zabezpieczające

Rolą siatek zabezpieczających jest to, aby ograniczyć do maksimum ryzyko wylotu piłki poza strefę gry. Piłkochwyty na boiska to stalowa konstrukcja, na której umieszczane są specjalne, rozciągliwe, elastyczne oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych siatki o małym oczku. Siatka skutecznie zapobiegnie szkodom, jakie może wyrządzić lecąca z dużą prędkością piłka. Można sobie wyobrazić sytuację, w której lecąca z dużą prędkością firma trafia w samochód, okno, w innego domownika. Dobrze dobrana i zamontowana siatka pozwoli na bezpieczną i komfortową grę.

Nawierzchnia

W przypadku gry w piłkę nożną najlepiej sprawdzi się nawierzchnia trawiasta, to samo dotyczy gry w siatkówkę. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tym, aby grać w koszykówkę, warto ułożyć np. kostkę brukową. Nawierzchnia musi być odpowiednio utwardzona oraz równa.

Oświetlenie

Zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę. Pozwoli ono na grę praktycznie o każdej porze roku, będzie szczególnie przydatne jesienią i zimą, gdy wcześnie robi się ciemno. Możemy zamontować oświetlenie ledowe, aby nie przeciążać domowego budżetu. Do dyspozycji mamy typowe lampy boiskowe, jak również maszty. Dobrym efektem jest także montaż oświetlenia ledowego bezpośrednio na ścianach budynków. Oświetlone boisko to również większy komfort gry.

Powiązane artykuły