Akcesoria do iPada – komfort i estetyka

iphone

Spis treści

iphoneFirma Apple to lider wśród producentów współczesnej elektroniki. Telefony komórkowe, tablety, komputery stacjonarne zdobyły uznanie nie tylko profesjonalistów, ale przede wszystkim ludzi zafascynowanych firmą z nadgryzionym jabłkiem. iPad to tablet firmy Apple. Dostępnych jest wiele modeli tego urządzenia, różniących się procesorami, ilością pamięci RAM czy wielkością ekranu. Największy i najmocniejszy jest iPad Pro, najmniejszy to iPad Mini. Niezależnie od specyfikacji iPada dostępne akcesoria, zwiększają komfort pracy i funkcjonalność urządzeń.

Akcesoria, to urządzenia, lub gadżety poszerzające podstawowe funkcje urządzeń lub dodające zupełnie nowe. Ogólnie można podzielić akcesoria do iPada na dwie grupy. Pierwsza to urządzenia sterowane za pomocą tabletu Apple, druga to akcesoria ułatwiające pracę z urządzeniem.

 

Akcesoria sterowane i obsługiwane za pomocą iPada

W ofercie Apple jest wiele urządzeń sterowanych za pomocą aplikacji dostępnych na iPada. Należą do nich:

 • Punkty oświetleniowe: żarówki, taśmy i panele świetlne, lampki. Za pomocą aplikacji można zmieniać natężenie światła i jego barwę. Zmieniając te parametry, możemy pomieszczeniu nadać charakter idealny do pracy, lub wypoczynku.
 • Kamery monitoringu: pomagają chronić dom, doskonały obraz w swojej klasie, możliwość pracy z podczerwienią (nagrywanie nocne), sterowanie w ramach systemu HomeKit.
 • Czujniki jakości powietrza: mierzą temperaturę, wilgotność powietrza w pomieszczeniach, a także poziom hałasu. Urządzenia te pomocne w codziennym życiu astmatyków i osób z chorobami płuc.
 • Inteligentne regulatory temperatury: potrafią regulować temperaturę w 95% systemach grzewczych. Za pomocą aplikacji można samemu dbać o odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Regulator podpowie, która część domu jest pusta i automatycznie może obniżyć tam temperaturę. Podobnie, gdy domownicy wracają do domu, z wyprzedzeniem system włączy ogrzewanie.
 • Czujniki dymu i zalania: zadaniem tych urządzeń jest informowanie i ostrzeganie przed przeciekami, zalaniem bądź, pożarem
 • Listwy zasilające: potrafią sterować każdym urządzeniem wpiętym w listwę oddzielnie. Sterowania za pomocą aplikacji i Siri.
 • Stacje pogodowe
 • Systemy do strumieniowania treści (rozmowy wideo, gry)

Akcesoria ułatwiające pracę

 • podstawki: zmieniają iPada w nowoczesną stację roboczą. W zależności od modelu potrafią podnieść urządzenie na ergonomiczną wysokość, zapewnić w pełni funkcjonalny układ powierzchni.
 • etui do iPada: chronią urządzenie, jednocześnie pozwalają na wygodną pracę. Niektóre modele włączają i wyłączają iPada w momencie otworzenia lub zamknięcia etui. Dzięki ruchomym częściom etui może spełniać jednocześnie rolę wygodnej podstawki.
 • słuchawki: douszne i nauszne zapewniające brzmienie najwyższej jakości i aktywną redukcję szumów. Modele przeznaczone do pracy, ćwiczeń i gier na iPadzie.   
 • klawiatury do iPada: myśląc o klawiaturze, należy wiedzieć, do którego modelu ma być ona przeznaczona. Starsze modele iPadów nie są kompatybilne z najnowszymi klawiaturami i odwrotnie.
 • myszy i gładziki: urządzenia dodatkowe, niezbędne, gdy chcemy używać iPada jako komputera.
 • aparaty fotograficzne: podłączone do iPada we współpracy z aplikacjami foto, potrafią tworzyć wspaniałe filmy i zdjęcia.
 • przejściówki: systemy wtyczek i gniazd potrafią być czasami zaskakujące, dlatego też warto zaopatrzyć się w przejściówki, aby brak możliwości podłączenia sprzętu nie zepsuł nam planów.
 • rysiki: elektroniczne ołówki, dzięki którym bez problemu coś narysujemy, naszkicujemy, pokolorujemy, zrobimy notatki na dokumentach.

iPady to nowoczesne urządzenia, które nie potrzebują zbędnych dodatków. Każde urządzenie jest gotowe do pracy na pełnych obrotach zaraz po wyjęciu z pudełka. Jednak akcesoria mogą przyspieszyć i ułatwić pracę. Przecież jeśli możemy jeszcze bardziej uczynić pracę przyjemniejszą, dlaczego tego nie zrobić? Nie bójmy się akcesoriów, wybierajmy je w sposób przemyślany i racjonalny. Najlepiej od producentów sprawdzonych i godnych zaufania. Apple stara się, aby użytkownicy przede wszystkim korzystali z oryginalnych akcesoriów. Czy warto tylko takie brać pod uwagę? Wybór należy do Państwa.

Powiązane artykuły