Dlaczego należy wykonywać regularny serwis klimatyzatorów?

klimatyzacja

Spis treści

klimatyzacja

Obecnie klimatyzatory wykorzystywane są w miejscach takich jak szpitale, szkoły, galerie handlowe, urzędy, czy lokale usługowe. Jednak coraz częściej montowane są również w domach prywatnych, gdzie cenione są za swoją funkcjonalność, ponieważ mogą one nie tylko ochładzać powietrze, ale w niektórych modelach również je ogrzewać. Żeby jednak właściwie działały, warto dbać o ich regularny przegląd. Dlaczego należy wykonywać serwis klimatyzatorów? Podpowiadamy. 

Serwis klimatyzacji — jak często należy wykonywać?

Coraz częściej montujemy klimatyzatory. Serwis Warszawa Mokotów proponuje, aby stan tych urządzeń sprawdzać minimum dwa razy do roku. Najlepiej czynności takie wykonywać we wrześniu lub październiku i marcu, lub kwietniu, kiedy można najlepiej przygotować ten sprzęt do sezonu grzewczego lub do lata. Dodatkowo średnio co 3 miesiące powinny być czyszczone filtry klimatyzatora, choć częstotliwość ta uzależniona jest głównie od ilości kurzu i pyłków, jakie znajdują się w powietrzu.

Serwis klimatyzacji — dlaczego jest tak ważny?

Należy regularnie przeprowadzać serwis klimatyzacji i wentylacji w Piasecznie, aby mieć pewność, że cała instalacja działa prawidłowo i dostarcza nam świeże, pozbawione patogenów powietrze. Specjalista sprawdza więc stan filtrów, parownika, sterownika, połączeń poszczególnych układów, a także przewodów i wszelkich instalacji. W razie konieczności może wyczyścić również takie urządzenie. Jest to kilkuetapowy proces. Najpierw myta jest obudowa, a następnie wlot powietrza oraz wnętrze sprzętu. Fachowiec czyści również skraplacze i dezynfekuje wewnętrzne komponenty.

Klimatyzator, który nie jest odpowiednio konserwowany i regularnie serwisowany, może być zagrzybiony. Wydmuchiwanie powietrza z drobnoustrojami jest niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, ponieważ patogeny te mogą powodować schorzenia układu oddechowego, alergie i wiele innych dolegliwości. Dlatego w takiej sytuacji konieczne jest odgrzybienie klimatyzacji.

Powiązane artykuły