Dobry żłobek – czym powinien się wyróżniać?

zlobek dla dzieci

Spis treści

zlobek dla dzieci

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby wysłać dziecko do jak najlepszego żłobka czy przedszkola. Opiekunowie chcą, aby maluch miał zapewnioną dobrą opiekę, poznał swoich pierwszych przyjaciół i czegoś się nauczył. Co powinno wyróżniać dobry żłobek?

Dobry żłobek – jakie powinien mieć cechy?

Dobry żłobek powinien być miejscem, w którym dziecko czuje się bezpiecznie. Przykładem jest żłobek w Markach. Pracujące tam osoby muszą być odpowiednio wykwalifikowane, a przy tym cały czas zwiększać swoje umiejętności. Konieczna jest także ich dobra znajomość rozwoju psychicznego i fizycznego maluchów.

Grupy w dobrych żłobkach powinny być jak najmniejsze, aby dzieci dostały jak najwięcej potrzebnej uwagi od nauczycielki. Trzeba poświęcać każdemu maluchowi należną ilość uwagi.

Żłobek powinien też oferować różnego rodzaju aktywności, które rozwijają umiejętności u dzieci i pozwalają im na odkrycie swoich talentów już od najmłodszych lat.

Jakie aktywności powinny być w dobrym żłobku?

Doskonałą formą aktywności są Gordonki w Ząbkach. To zajęcia muzyczne, podczas których śpiewa się i gra na instrumentach. Biorą w nich udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Nie wykonuje się przy tym zwykłych piosenek, a raczej wyśpiewuje różne sylaby i dźwięki.

Poza tym bardzo rozwojowe są zajęcia plastyczne, podczas których zaledwie kilkuletnie maluchy mogą wykonać pierwsze laurki dla swoich rodziców. Uczą się nie tylko posługiwania przyrządami malarskimi, ale także rozpoznawania kolorów czy struktur. Bardzo ważne są jeszcze zajęcia sensoryczne.

Żłobek z językiem angielskim – tak czy nie?

Warto wybrać dla dziecka placówkę, w której od małego uczy się języków obcych. Wiele niepublicznych żłobków oferuje naukę języka angielskiego. To mocno wpływa na umiejętności komunikacyjne malucha i pomaga mu w dalszej nauce języków obcych.

Warto sprawdzić zasady i terminy rekrutacji do żłobka w Ząbkach czy innej miejscowości w pobliżu swojego mieszkania. Co jest ważne, gdy chce się zapisać dziecko do najlepszej placówki w okolicy.

Powiązane artykuły