Jak cieszyć się długotrwałym działaniem alkomatu

alkomat

Spis treści

alkomatAby cieszyć się długotrwałym działaniem urządzeń do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu należy stosować się do ściśle określonych reguł. Po pierwsze musimy przetrzymywać je w pokojowej i niezmiennej temperaturze ponieważ nagłe zmiany temperatur źle wpłyną na czujniki, które później będą nie dokładne. Kolejną sprawą jest przeprowadzanie kalibracji urządzenia w zależności od częstego stosowania, zaleca się przeprowadzenie owej czynności przynajmniej raz na pół roku.

Trzy rodzaje alkomatów – który najlepszy?

Pierwszym rodzajem są alkomaty półprzewodnikowe, czyli najpopularniejsze z alkomatów cieszące się niską ceną. Niestety dokładność w pomiarach jaka jest przez nie prezentowana pozostawia sporo do życzenia, ponieważ sprzęt ten nie bierze pod uwagę innych czynników takich jak np. nikotyna. Z tego powodu wyniki mogą odbiegać nieco od normy, oczywiście nie będą dużo się różnić, jednak nawet w przypadku niewielkich różnić mogą przysporzyć nam problemów.

Kolejną grupę stanowią alkomaty elektrochemiczne, mamy z nimi do czynienia chociażby w sytuacji kiedy zostaniemy zatrzymani przez policję. Modele te mogą pochwalić się bardzo dobrą dokładnością pomiarów, ponad to są w stanie rozróżnić inne związki chemiczne takie jak nikotyna co zdecydowanie jest na duży plus. Na nasze nieszczęście cena za tego typu urządzenia jest nieco wyższa od półprzewodnikowych, lecz co się dziwić skoro to sprzęt dla profesjonalistów.

Ostatnim rozwiązaniem są modele spektrofotometryczne stosowane chociażby na komisariatach czy w szpitalach. W ich przypadku nie trzeba przeprowadzać okresowych kalibracji. Zdecydowanie wyróżniającym elementem w ich przypadku jest cena, która bez wątpienia jest najwyższą na rynku.

 

Jak dobrać odpowiednie urządzenie?

Wybór z pewnością nie będzie łatwy kiedy nie mamy dużego budżetu na przeznaczenie, dlatego pojawia się pytanie jak wybrać najlepsze z najtańszych urządzeń na https://alkopatrol.pl ? Aby cieszyć się gwarancją jakości nawet w przypadku tych najtańszych modeli, należy sugerować się marką producenta oraz klasami urządzenia, które dostrzeżemy na jego opakowaniu. Warto wiedzieć, że w tym przypadku tanie rozwiązanie nie musi okazać się najgorszym, co więcej możemy cieszyć się jego długim bezawaryjnym działaniem jeżeli będziemy przestrzegać odpowiednich reguł związanych z jego właściwym przechowywaniem.

Powiązane artykuły