Jak dbać o cerę zimową porą?

Pielęgnacja skóry zimą

Spis treści

Zima to nie jest dobry okres dla naszej skóry. Jest ona narażona na przebywanie przez dłuższy czas w niesprzyjających warunkach. Temperatura spada poniżej zera i często dokuczają zimne wiatry. Skóra zaczyna się wtedy łuszczyć, ściągać i przesuszać. Aby przez całą zimę utrzymywać piękny i zdrowy wygląd cery należy stosować się do kilku ważnych rad:

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Zimą najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Dlatego świetnie sprawdzą się wszelkie kremy, którym głównym zadaniem jest zatrzymanie wody w skórze. Oprócz tego wybierając odpowiedni krem, zwróćmy uwagę na zawartość składników, których głównym zadaniem jest łagodzenie podrażnień takich jak aloes i rumianek. Warto jest także zamienić tradycyjny żel do mycia, którego używamy na co dzień na kosmetyk o łagodnej konsystencji mleczka. Zapewni on odpowiednie oczyszczenie i zredukuje efekt wysuszania się skóry.

Stosuj odpowiednie kosmetyki

Zimą należy stosować specjalne kosmetyki, przystosowane do warunków atmosferycznych. Jednakże każda cera jest inna. Czasem zimowe powietrze może w ogóle jej nie zaszkodzić, a nagła zmiana kosmetyków owszem. Dlatego, jeśli nie zauważamy istotnych zmian na naszej cerze wraz z nadejściem zimniejszych dni, pozostańmy przy sprawdzonych i pewnych kosmetykach.

Jeśli jednak doprowadzimy do przesuszenia skóry, nie należy panikować. Możemy użyć specjalnych olejków i kremów, dzięki którym skóra szybko otrzyma odpowiednie nawilżenie i powróci do swojego zdrowego wyglądu.

Pielęgnacja ust

Zimę dość ciężko znoszą także nasze usta. Aby zniwelować skutki zmiany temperatury, możemy używać balsamów i błyszczyków do ust. Mają one właściwości nawilżające i zapobiegają przesuszaniu i pękaniu ust. Aby skórze warg zapewnić odpowiednią regenerację, powinniśmy także nawilżać je na noc. Taka kompleksowa ochrona zapewni naszym ustom odpowiednią ochronę przez cały zimowy okres.

Gorące kąpiele to nie najlepszy pomysł

Po całym dniu spędzonym zimą poza domem każdy marzy o relaksacyjnej gorącej kąpieli. Niestety nie jest to najlepszy sposób, aby utrzymać zdrową cerę w zimowym okresie. Jeśli naszą skórę wystawimy na zbyt długie działanie ciepłej wody, to pozbędzie się ona płaszcza ochronnego i będzie bardziej narażona na zniszczenia. Dlatego pomimo nieodpartej chęci rozkoszowania się gorącą kąpielą powinniśmy ograniczyć czas kąpieli. Woda również powinna być ciepła, a nie gorąca.

Powiązane artykuły