Jak ozdobić pokój dla dziecka? Modne pokoje dla dzieci 2022

pokoj dziecka

Spis treści

pokoj dzieckaModne pokoje dziecięce 2022 to przede wszystkim te w których na próżno szukać tak zwanych ,,zbieraczy kurzu”, jak również dekoracji czy też mebli w których znajdują się jakiekolwiek szkodliwe substancje. W trendach bardzo mocno osadził się sty eko, który na myśl przywodzi wszystko, co naturalne, przytulne oraz ponadczasowe. Wśród materiałów, które wiodą prym jest ponadczasowe drewno w każdym wydaniu. Sprawdźmy, jakie wnętrzarskie trendy 2022 możemy wprowadzić do pokojów naszych maluchów, aby były bezpieczne i modne.

Modne wnętrza dla dzieci 2022 – komfort i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Modne pokoje dziecięce 2022 wyróżniają się przede wszystkim zaplanowaniem przestrzeni. W praktyce oznacza to, że podzielone są one na strefy w których dziecko może spędzać czas. To jest dla niego bardzo komfortowe – w każdej z nich może postawić na inny rodzaj aktywności – od odrabiania lekcji, po relaks, spotkania z rówieśnikami czy też błogie lenistwo. Duże znaczenie ma także to, na jakie materiały stawiamy. Powinny one posiadać odpowiednie atesty, jak również być pozbawione wszelkiej maści szkodliwych substancji. Nie bez znaczenia pozostaje także to, żeby mieć na uwadze sprawdzanie poszczególnych producentów. Ostrożności nigdy za wiele.

Jak urządzić pokój dziecka w 2022? Postaw na styl eko

Styl eko jest szalenie modny, niewiele wskazuje na to, aby w tej materii miało się cokolwiek zmienić. Styl eko charakteryzuje zamiłowanie do środowiska naturalnego w pakiecie z minimalizmem. Poszanowanie do natury odzwierciedla się między innymi na stawianiu na materiały, które są podawane recyklingowi i pochodzą wprost z niej. Mowa między innymi o drewnie, które stanowi nieśmiertelną klasykę gatunku. Świetnie sprawdza się także stawianie na wiklinę, ratan, wełnę, bawełnę czy też len.

Takie materiały są bardzo przytulne i tworzą niesamowicie przyjemną w odbiorze przestrzeń. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że możemy ukłonić się w kierunku kolorów ziemi, w tym szarości, bieli, kolorów z palety beży jak również zieleni. Zwłaszcza w wydaniu butelkowym. Nie bójmy się tego, że może być ona zbyt ciemna do pokoju naszej pociechy – nic bardziej mylnego. Wystarczy odpowiednio wkomponować ją w przestrzeń np. jako jedną ścianę. Na niej piękna galeria obrazków czy też zdjęć dziecka – albo motywy jego ulubionych postaci z bajek. A może motyw leśny? W końcu jesteśmy mocno osadzeni w stylu eko – odwołania do natury nigdy więc za wiele.

Powiązane artykuły