Jakie dolegliwości leczy psychiatra?

Spis treści

 

Psychiatra to lekarz, który po ukończeniu studiów skończył specjalizacje z zakresu psychiatrii. Taki specjalista diagnozuje i leczy choroby psychiczne, a więc obiektem jego zainteresowań są wszelkie zaburzenia w tej sferze. Mogą one dotyczyć myśli, postrzegania świata czy konfliktów z otoczeniem. Może w tym celu wykorzystywać również farmakoterapię lub skierować pacjenta na leczenie szpitalne. Jakie dolegliwości leczy psychiatra? Podpowiadamy. 

Psychiatra — depresja i nerwica

Psychiatra w Katowicach to specjalista, który zajmuje się leczeniem różnego rodzaju zaburzeń i chorób psychicznych. Bardzo często pacjenci zastanawiają się, czy wtedy kiedy najprawdopodobniej cierpią na depresję, ponieważ odczuwają permanentny smutek i przygnębienie, powinni odwiedzić psychiatrę czy psychologa. Również nerwica jest dość powszechną dolegliwością, która utrudnia codzienne funkcjonowanie. Warto mieć świadomość, że każdy z tych specjalistów może nam w takiej sytuacji pomóc. Jednak psycholog w tym celu wykorzystuje głównie techniki behawioralne i terapię, z kolei lekarz może zaproponować nam leczenie farmakologiczne.

Wizyta u psychiatry a choroby psychiczne

Ośrodek Leczniczy Medis w Katowicach jest miejscem, gdzie pacjenci mogą umówić wizytę u psychiatry. Prowadzi on leczenie również w przypadku innych dolegliwości niż zaburzenia nastroju na podłożu depresyjnym czy nerwicowym. Specjalizuje się też w zaburzeniach psychicznych, takich jak schizofrenia czy urojenia.

Psychiatra rozpoznaje i leczy zaburzenia odżywiania, osobowości, czy snu. Może pomoc również osobie uzależnionej od alkoholu i innych używek. Do tego specjalisty powinni udać się pacjenci cierpiący na wszelkie zaburzenia psychiczne, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Psychiatra przyjmuje również pacjentów z dolegliwościami związanymi z otępieniem naczyniowym spowodowanym na przykład chorobą Alzheimera. Warto mieć świadomość, że wczesne zdiagnozowanie choroby daje większe szanse na zminimalizowanie ryzyka jej rozwoju.

 

Powiązane artykuły