Komfort małej łazienki

Spis treści

CONNECT SPACE to seria stworzona z myślą o naprawdę małej łazience. Wąskie umywalki i toalety z tej serii pozwalają zaoszczędzić praktycznie każdy milimetr cennej przestrzeni i maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. O możliwość elastycznego wyboru produktów zadbał Robin Levien, twórca kolekcji Connect Space. W gamie rozwiązań projektant zaproponował m.in. skrócone toalety i bidety, które mają o 6 cm mniejszą odległość od ściany w porównaniu do produktów o standardowej długości. Zaproponowane przez Ideal Standard 60 cm w zupełności wystarczy, żeby powiedzieć, że ceramika jest komfortowa. W tym rozmiarze dostępne są dwa rodzaje kompaktów (o kształcie przylegającym do ściany oraz wyprofilowanym). W wersji wiszącej i stojącej ceramika sanitarna Connect Space jest jeszcze bardziej kompaktowa i ma długość 48 cm.

Oczywiście w każdym wariancie ceramika Ideal Standard wyposażona jest we wszystkie możliwe udogodnienia, takie jak: oszczędność wody (dwudzielne spłukiwanie), cienką deskę z funkcją wolnego opadania oraz kryte mocowania korzystnie wpływające na estetykę produktu.
Integralną częścią kolekcji CONNECT SPACE są umywalki, których gama jest wyjątkowo szeroka. Są tu zarówno modele wiszące, meblowe, narożne, w różnych rozmiarach i o różnym kształcie. Cechą charakterystyczną wszystkich umywalek dostępnych w kolekcji jest niewielka odległość od ściany (36 cm), przez co świetnie sprawdzają się w wąskich łazienkach.

Umywalkom towarzyszą kompaktowe, wąskie szafki łazienkowe przygotowane konstrukcyjnie z myślą o oszczędzaniu przestrzeni. Sprzyja temu przede wszystkim syfon oszczędzający przestrzeń wewnątrz mebli. Bardzo funkcjonalne są również małe, ukryte szufladki na drobiazgi dostępne w dużych szafkach (79 cm). Z kolei w szafkach 43 cm drzwi mają kształt litery L i bardzo szeroki kąt otwarcia (108 stopni), dzięki czemu dostęp do zawartości jest bardzo komfortowy. Wszystkie szafki w kolekcji Connect Space dostępne są z wygodnym systemem samodomykania.

 

Inne rozwiązania do małych łazienek z oferty Ideal Standard to m.in. wąski stelaż 80 cm z nowej serii ProSys na którym komfortowo zamontujemy ceramikę sanitarną.
Kabiną, którą Ideal Standard poleca do niewielkich łazienek jest CONNECT 2 (rozmiar 80 oraz 90 cm) – półokrągła kabina z rozsuwanymi drzwiami. To model, który zajmuje mało miejsca w łazience, a którego gabaryty pozwalają na wygodną kąpiel.

Powiązane artykuły