Kremy pod makijaż na co dzień

Krem pod makijaż

Spis treści

Krem pod makijaż jest niezwykle potrzebny by skóra była stale odżywiona i nawilżona, taki kosmetyk należy nakładać przed położeniem podkładu. To działanie ma na celu przygotowanie skóry do nałożenia makijażu, a co najważniejsze preparat ten ma chronić skórę przed wysuszeniem. Jak najlepiej wybrać krem pod makijaż podpowiadamy.

Kremy pod makijaż nawilżające

Wybierając krem pod makijaż warto pamiętać że powinien mieć on lekką formułę, a także musi się szybko wchłaniać. Doskonale sprawdza się w tym przypadku krem Mixa nawilżający. Idealnie nadaje się jako preparat pod makijaż ponieważ jego konsystencja jest lekka a do tego szybko się wchłania, jego największym plusem jest to że doskonale nadaje się do każdego rodzaju skóry, a co więcej można go używać w każdym wieku. Po jego użyciu skóra staje się na nawilżona i zmatowiona, to sprawia że podkład na twarzy utrzymuje się znacznie dłużej a skóra pod nim jest odżywiona i wygląda na zdrowszą.

Krem pod makijaż na zaczerwienienia

Po kremy pod makijaż powinny sięgać szczególnie osoby które mają problemy z trądzikiem, doskonale sprawdzają się w tym przypadku preparatem które mają działanie odkażające i zabezpieczające skórę. Istnieje wiele kremów które stworzone są dla osób borykających się z trójnikiem a także zaskórnikami. Ich zadaniem zazwyczaj jest niwelowanie zaczerwienień i zmniejszenie łojotoku, takie kremy mają jednocześnie działanie odżywiające a także matujące, nadają one skórze zdrowego wyglądu a przy tym przygotowują do makijażu. W wielu preparatach tego rodzaju stosuje się kwas lha ponieważ ma on działanie złuszczające, warto wybierać również preparaty które mają w swoim składzie witaminę E ponieważ poprawia o na elastyczność skóry.

Krem pod makijaż odżywiający

Dla wielu kobiet najlepszym kremem pod makijaż jest preparat który ma działanie nawilżające i odżywiające. Tego rodzaju kosmetyki regulują wydzielanie sebum, często ich składnikiem jest wyciąg z organicznego granatu produkty z tym składnikiem skutecznie zmniejszają pory. Przygotowując skórę do kolejnego etapu pielęgnacji najlepiej wybierać kremy które mają lekką formułę stworzoną na wodzie ponieważ szybko się wchłaniają.

Krem pod makijaż na elastyczność skóry

Kremy które zwiększają elastyczność i jędrność skóry zazwyczaj zawierają w sobie składniki odżywcze i mineralne, to preparaty które pełnią rolę koktajlu odżywczego za skórę dzięki temu że mają one tak bogaty i szeroki skład. Sprawiają że skóra staje się doskonale nawilżona i odżywiona wygładzają one naskórek i pozbywają się niedoskonałości i nadając blasku.

Powiązane artykuły