Kwiaty do salonu – rośliny, które sprawdzają się najlepiej

Kwiaty w aranżacji wnętrz

Spis treści

Pokój dzienny zazwyczaj jest miejscem, które tętni życiem. Spędza się tam dużo czasu z rodziną i znajomymi. Rośliny do salonu powinny dodawać więcej uroku i być zróżnicowane i kolorowe, by stały się ozdobą tego pomieszczenia. Bez trudu można osiągnąć zadowalający efekty stawiając na kolorowe i egzotyczne storczyki, czy decydując się na klasyczną, ale zachwycającą zieloną paprotkę. Przy wyborze należy zwrócić największą uwagę na stopień nasłonecznienia wnętrza, a także wilgotność powietrza. Jeżeli mamy więcej miejsca, możemy zainwestować w dorodne roślinami. Obecnie we wnętrzach domowych pojawia się trend tworzenia dżungli, która składa się z dużej liczby roślin – jakie kwiaty i zielonych domowników najlepiej użyć?

Storczyki do salonu

To jedne z najpopularniejszych roślin. Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez tych kwiatów. Niemal wszystkie orchidee, to epifity, które porastają gałęzie drzew, a mają one powietrzne korzenie, które potrzebują światła. To właśnie dlatego rośliny te powinny być hodowane w przezroczystych doniczkach. Trzeba jednak pamiętać, że storczyki nie przepadają za dużą ilością słońca, wystarczające dla nich będzie światło rozproszone. Przepadają za wysoką wilgocią, która sięga nawet do 70%. Istnieje wiele rodzajów storczyków, które różnią się od siebie rozmiarem kwiatów, długością i zapotrzebowaniem. Wszystkie doskonale nadają się do salonu.

Skrzydłokwiaty do pokoju dziennego

Nieco różnią się one od storczyków, jednak również mają już swoje grono wielbicieli. Urok tych roślin tkwi w ich delikatności, a także minimalizmie. Jednak nie mają one białych kwiatów, tak jak wydaje się większości osób. W rzeczywistości są to osłonki kwiatostanów. Skrzydłokwiaty czują się doskonale w jasnych, ale nie bezpośrednio nasłonecznionych miejscach. Lubią też dużą wilgotność powietrza. Trzeba je podlewać kilka razy w tygodniu niewielką ilością wody. Te rośliny idealnie nadają się do salonu nowoczesnego, ponieważ utrzymują one pomieszczenie w nieco surowym stylu.

Figowiec – kwiaty do domu

Figowiec tępy – to prawdziwa nazwa tej rośliny, a dla wielu osób może nie brzmieć zachęcająco. To jednak jedna z najciekawszych roślin domowych, która doskonale nadaje się jako ozdoba do salonu. Znakiem rozpoznawczym jest masywny pień, który zakończony jest koroną składającą się z niewielkiej ilości ciemnozielonych listków. Najczęściej spotyka się odmiany, które występują w postaci mini. Jest to roślina doniczkowa, która zachwyca swoim wyglądem, a co więcej nie wymaga od właścicieli dużych umiejętności pielęgnacyjnych. Wystarczy jedynie lekko wilgotna ziemia, jasne stanowisko, zraszanie kilka razy w tygodniu i spokojne miejsce.

Powiązane artykuły