Medytacja hooponopono – dlaczego warto na nią stawiać?

Spis treści

Według badań, aż 85% dorosłych ludzi w USA codziennie doświadcza stresu, a ponad 60 milionów obywateli tego kraju cierpi z powodu jakiegoś rodzaju stresu lub choroby psychiczne. To całkiem spora liczba. Większość z nich mogłaby się pozbyć swoich problemów, dzięki jednej metodzie: nazywa się hooponopono. W tym artykule przybliżam, na czym polega i dlaczego warto ją stosować.

Co to jest medytacja hooponopono?

Warto zacząć od definicji. Medytacja Ho’oponopono jest hawajską praktyką uzdrawiającą. Jest to prosta, ale potężna technika, która może pomóc Ci poprawić jakość życia, pozbyć się złych nawyków i jest doskonałym orężem w walce ze stresem.

Technika ta jest znana od co najmniej 1000 lat i do dziś jest praktykowana w wielu miejscach na świecie. Wielu ludzi uważa ją za jedną z najskuteczniejszych praktyk duchowych na Ziemi. Polega na wielokrotnym powtarzaniu słów „kocham cię” i wyobrażaniu sobie, że rozświetlasz swoje ciało miłością. Można również używać innych zwrotów, takich jak „przepraszam” lub „proszę, wybacz mi”, jeśli uznamy, że są one istotne w danej sytuacji.

Jakie są zalety korzystania z medytacji hooponopono?

Ta technika medytacji może pomóc Ci w rozwiązaniu niemal każdego problemu w Twoim życiu. Jeśli masz problemy ze związkiem lub ogólnie czujesz się przygnębiony, zastosowanie tego rodzaju medytacji może pomóc Ci podnieść się na duchu.

To jednak nie wszystko. Jak przekonują osoby, które praktykują medytację hooponopono, jest ona doskonałym rozwiązaniem, jeśli od lat zmagasz się ze złym nawykiem – może być skuteczny sposób na zerwanie z nim raz na zawsze.

Za hooponopono przemawia również to, że bardzo łatwo ją wdrożyć. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę ciszy, wygodne miejsce, w którym nikt inny nie będzie Ci przeszkadzał oraz chęć spróbowania nowych rzeczy. Dzięki temu metoda ho’oponopono jest tak popularna, zarówno wśród mieszkańców kultur, z których się wywodzi, jak i zamieszkujących europejskie kraje.

 

Powiązane artykuły