Męskie hobby: czym interesują się mężczyźni?

Męskie hobby: czym interesują się mężczyźni?

Spis treści

Czym byłoby codzienne życie, gdyby nie hobby? Choć ilość codziennych obowiązków często pozostawia nam niewiele czasu na realizowanie swoich pasji, to oczyszczenie głowy z negatywnych emocji i zachowanie równowagi psychicznej jest równie ważne, jak dbanie o formę fizyczną. Dlatego też każdy z nas powinien znaleźć sobie dziedzinę zainteresowania, która sprawia nam największą przyjemność. Choć kategoryzowanie zajęć na typowo damskie i męskie nie ma już większego sensu, to istnieje kilka takich hobby, w których prym wiodą przede wszystkim mężczyźni. Zatem czym najczęściej interesują się panowie? Oto nasze TOP 3.

Męskie hobby: piłka nożna

Rzecz święta niemal dla każdego mężczyzny. Niezależnie od formy i poziomu rozgrywek, futbol to absolutny lider jeśli chodzi o męskie zainteresowania. Piłka nożna to fenomen na skalę światową, biorąc pod uwagę jej ogromną popularność niemal na każdym kontynencie (z wyjątkiem Ameryki Północnej, gdzie grają w swoją własną odmianę futbolu). Przeciętny fan polskiej i zagranicznej piłki potrafi obejrzeć kilka, a nawet kilkanaście meczów w tygodniu, nie wspominając już o osobistych wizytach na stadionie. Nie bez powodu najpopularniejsze kluby piłkarskie znajdują się w światowej czołówce jeśli chodzi o ich wartość marketingową.

Męskie hobby: sporty motorowe

Mężczyźni nie zawsze stawiają na pierwszym miejscu piłkę nożną, a jeśli już do tego dochodzi, to największym zainteresowaniem obdarzają motosport. Jeden z najbardziej uniwersalnych sportów na świecie, który wzbudza ogromne emocje nieporównywalne z żadną inną dyscypliną sportu. Na korzyść motosportu przemawia fakt, że jest on obecny na kanałach sportowych niemal przez cały rok. Już na początku stycznia jesteśmy świadkami rozpoczęcia rywalizacji w Rajdzie Dakar, który uchodzi już za legendarny. Wyścig w ekstremalnych warunkach to ogromna dawka adrenaliny nie tylko dla zawodników, ale również dla widzów, którzy niejako utożsamiają się z kierowcami przemierzającymi mordercze etapy. Wielu mężczyzn z pewnością w młodości marzyło o zajęciu miejsca za kierownicą samochodu czy motocykla rajdowego, jednak rekompensata w postaci śledzenia relacji z Rajdu Dakar jest nie mniej satysfakcjonująca.

Zobacz także: http://www.fakteo.pl/idealny-kierowca-rajdowy-jakie-powinien-miec-cechy/

Męskie hobby: muzyka sprzed lat

Współczesna scena muzyczna nie trafia do każdego, a w szczególności do miłośników ostrzejszych brzmień. Zamiłowanie do muzyki sprzed kilkudziesięciu lat to dość powszechne zjawisko, które przybiera różne oblicza. Jednym wystarczy odsłuchiwanie starych kawałków na winylach, inni natomiast próbują znów poczuć się jak w szkole średniej powracając do gry na gitarze czy perkusji. Wszystkich pasjonatów łączy jednak ogromne uwielbienie dla klasycznych, czystych dźwięków instrumentów pozbawionych elektronicznych bitów. Trzeba przyznać, że muzyka od AC/DC czy The Red Hot Chilli Peppers łączy pokolenia – słuchali jej nasi rodzice, słuchamy my, a istnieje duża szansa, że również i nasze dzieci zakochają się w prawdziwie energetycznej muzyce.

Powiązane artykuły