Moskitiery – rodzaje i zastosowanie?

moskitiera

Spis treści

moskitiera

Każdy lubi oddychać świeżym powietrzem, które oczywiście najłatwiej doprowadzać do mieszkań i domów poprzez otwarcie okien lub drzwi. Niestety często wiąże się to z tym, że poza świeżym powietrzem do wnętrz przedostają się też owady. Sposobem na poradzenie sobie z kłopotem są moskitiery. Czym się charakteryzują?

Jakie są rodzaje moskitier?

Moskitiery można montować i na oknach, i na drzwiach. Jedna z firm produkujących moskitiery w Łomiankach wyróżnia następujące rodzaje tych zabezpieczeń – ramkowe i rolowane. Pierwsze z nich montuje się do ramy okiennej lub drzwiowej na stałe i są one nieruchome.

Modele rolowane charakteryzują się tym, że w ich konstrukcji znajduje się wałek i prowadnica. Dzięki temu można je rozwijać lub zwijać w zależności od aktualnych potrzeb. Montaż moskitier nie koliduje z montażem rolet czy żaluzji plisowanych. W Warszawie i innych dużych miastach to bardzo popularne rozwiązanie.

Po co montuje się moskitiery?

Moskitiery montuje się po to, aby owady nie wlatywały do mieszkań, domów czy zakładów pracy. Co ważne, decyzja ta wpływa nie tylko na wygodę osób korzystających z budynku, ale także na życie owadów. W pomieszczeniach, w których nie ma moskitier, robaki często giną, rozkładając się w trudno dostępnych zakamarkach.

Moskitiery zakłada się także po to, aby móc częściej pozwolić sobie na otwieranie okien – zarówno za dnia, jak i nocą. Takie rozwiązanie gwarantuje nieustanny przepływ powietrza. Ponadto stanowi barierę przed przedostawaniem się do mieszkań różnego rodzaju nasion, pyłków czy liści.

Zalety moskitier okiennych i drzwiowych

Dużo osób decyduje się na montaż moskitier rolowanych w Łomiankach i nie tylko, bo jest to wygodne rozwiązanie na walkę z owadami. To szczególnie ważne dla osób z alergiami na ugryzienia czy tych, którzy lubią spać przy otwartym oknie. Moskitiery są niemal niewidoczne i łatwo dopasować je do okna.

Moskitiery w Warszawie da się kupić w przeróżnych kolorach, dzięki czemu można dobrać je idealnie do danego okna czy drzwi. Siatki są bardzo wytrzymałe i nie ograniczają widoczności.

Powiązane artykuły