Nadmierne wypadanie włosów – jak sobie z nim poradzić?

Sposoby na wypadanie włosów

Spis treści

Nadmierna utrata włosów doskwiera wielu ludziom. Jest to problem natury estetycznej oraz zdrowotny, który może świadczyć o rozwijającej się chorobie. Istnieją jednak sposoby na to, aby sobie z nim poradzić.

Wizyta u lekarza

Jeśli z naszej głowy zacznie wypadać znacznie więcej włosów niż dotychczas, powinniśmy zgłosić się o poradę do lekarza dermatologa, który zdiagnozuje przyczynę tego zjawiska. Najczęściej zalicza się do nich anemia, przebyte choroby, czy też stres.

Na nadmierne wypadanie włosów cierpią także kobiety po porodzie oraz okresie menopauzy, które powodują zachwianie gospodarki hormonalnej. Dzięki wizycie u specjalisty można zdiagnozować, gdzie leży problem i w razie konieczności w szybki oraz adekwatny sposób zareagować.

Dieta w walce z wypadanie włosów

Jednym z największych wrogów włosów jest nieodpowiednie odżywianie się. Dieta bogata w fast foody, czy też dużą ilość kawy powoduje trudniejsze wchłanianie się cynku i żelaza. Również spożywanie większych ilości alkoholu może doprowadzić do wypadania włosów.

Warto zatem wyżej wymienione produkty zamienić na warzywa i owoce bogate w witaminy oraz minerały, które wzmocnią uszkodzone pasma i odżywią je, dzięki czemu staną się mocniejsze i nabiorą koloru. Nie wolno także zapominać o tłustych rybach, które zawierają w sobie kwasy omega-3.

Przydatna zmiana codziennych nawyków

Nikotyna zwarta w dymie papierosowym oraz inne substancje chemiczne, które się w nim znajdują wpływają bardzo niekorzystnie na cały organizm w tym także włosy. Powoduje ona skurcz naczyń krwionośnych, co skutkuje zbyt małą ilością tlenu dostarczanego do tkanek, a w konsekwencji ich umieranie.

Koloryzacja, dekoloryzacja, a także przedłużanie włosów ma negatywny wpływ na nie. Stają się one coraz bardziej osłabione, aż zaczynają wypadać. Zamiast tego lepiej jest stosować naturalne szampony i olejki, które wspomogą regenerację pasm oraz skóry głowy.

Wiele osób chwali także babcine sposoby radzenia sobie z nadmiernym wypadaniem włosów. Według nich najlepiej działają maseczki z ubitych jajek lub z siemienia lnianego. Równie skuteczny jest także masaż głowy z dodatkiem olejku rycynowego, który zawiera kwasy tłuszczowe oraz witaminę E.

Powiązane artykuły