Najbardziej niezawodne japońskie samochody według rankingu Consumer Reports

Niezawodne japońskie samochody

Spis treści

Lexus zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek samochodów opracowanym przez Consumer Reports. Podium uzupełniają Mazda i Toyota. Dominacja japońskich producentów znajduje odzwierciedlenie w zestawieniu najmniej awaryjnych modeli – każdy z wymienionych producentów ma w nim trzech reprezentantów.

Lexus na szczycie

W rankingu niezawodności Consumer Reports na rok 2020 Lexus zajął pierwsze miejsce z wynikiem 81 na 100 możliwych punktów. Za najbardziej niezawodne auto japońskiego producenta klasy premium uznano kompaktowego sedana IS. Modele Lexusa znalazły się również na oddzielnej liście 10 najbardziej niezawodnych samochodów opracowanej przez amerykańską organizację. Na czwartym miejscu uplasował się SUV GX, który zdobył 91 punktów. Siódma lokata z oceną 89 oczek przypadła Lexusowi NX, a na 10. pozycji znalazł się model GS, który zdobył ich 87.

To kolejna nagroda za niezawodność przyznana w tym roku Lexusowi. W lutym japoński producent zwyciężył w badaniu U.S. Vehicle Dependability Study 2019 zorganizowanym przez firmę analityczną J.D. Power. A w połowie roku Lexus zajął pierwsze miejsce w brytyjskim rankingu What Car? Reliability Survey.

Japońskie podium z Toyotą

Bardzo wysoki wynik w rankingu niezawodności Consumer Reports zdobyła należąca do tego samego koncernu co Lexus Toyota. Japońskiemu producentowi aut popularnych przyznano 77 punktów, co zapewniło marce trzecie miejsce. Lexusa i Toyotę na podium rozdzieliła Mazda, która również zdobyła 77 oczek i znalazła się na drugiej lokacie. Za najbardziej niezawodną Toyotę uznano Corollę Hatchback, a w przypadku Mazdy najmniej kłopotów sprawia kabriolet MX-5.

Mazda MX-5 i Toyota Prius najbardziej niezawodne

Obie marki mają również reprezentantów na stworzonej przez Consumer Reports liście 10 najbardziej niezawodnych modeli samochodów. W przypadku Toyoty są to trzy modele – hybrydowe Prius Prime (w Europie znany jako Prius Plug-in) i Prius oraz terenowy 4Runner. Toyota Prius Prime zajęła drugie miejsce w rankingu z wynikiem 94 punktów, na trzecim znalazł się Prius, któremu przyznano 92 oczka. Toyota 4Runner zdobyła ocenę 87, co dało jej ósme miejsce.

Mazdę również reprezentują trzy auta. MX-5 zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 95 punktów, na szóstej lokacie znalazło się CX-3 z oceną 89, a dziewiąte miejsce dzięki wynikowi 87 przypadło CX-9. Jedynym samochodem w zestawieniu stworzonym przez producenta spoza Japonii jest koreański Hyundai Kona.

Na podstawie 420 tys. samochodów

W pierwszej dziesiątce tegorocznego rankingu znalazła się jeszcze jedna japońska marka – Subaru, które zajęło siódmą pozycję. Azjatycką reprezentację uzupełniają: piąty Genesis, szósty Hyundai oraz KIA, której przypadła dziewiąta lokata. W górnej części tabeli znalazły się jeszcze dwie marki z Europy – Porsche sklasyfikowane tuż za podium oraz Mini, które zajęło 10. miejsce, a także Dodge na ósmym miejscu.

Łącznie w amerykańskim zestawieniu uwzględniono 30 producentów. Aby dana marka znalazła się w rankingu, analitycy Consumer Reports potrzebują wystarczających danych o przynajmniej dwóch stworzonych przez nią modelach. Stąd na liście brakuje takich producentów jak Fiat czy Land Rover. Tegoroczny ranking stworzono na podstawie danych dotyczących 420 tys. samochodów.

10 najbardziej niezawodnych marek według Consumer Reports 2020

Lexus
Mazda
Toyota
Porsche
Genesis
Hyundai
Subaru
Dodge
KIA
10. Mini

Powiązane artykuły