Nieestetyczne cienie pod oczami stają się zmorą wielu kobiet i mężczyzn. Kiedy domowe metody przestają mieć jakikolwiek wpływ na minimalizowanie obrzęków i zasinień, konieczna staje się wizyta w gabinecie kosmetologicznym. W przypadku trwałych zmian niezbędna jest pomoc specjalisty. Z których zabiegów warto wtedy skorzystać i jakie przynoszą one efekty?
Karboksyterapia – efekty w walce z cieniami
Zabieg polega na podskórnym wprowadzaniu dwutlenku węgla. I trzeba przyznać, że w ten sposób karboksyterapia efekty uzyskuje doskonałe, a przy tym minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Celem kuracji jest silne dotlenienie komórek oraz usprawnienie mikrokrążenia. Na skutek tych działań skóra staje się zregenerowana, ujędrniona, napięta i elastyczna. Aplikowany związek CO2 wypełnia wolne przestrzenie pod skórą, co organizm interpretuje jako deficyt tlenu. Reakcją na to jest przyspieszony przepływ krwi zawierającej cząsteczki tlenu oraz składniki odżywcze. Kolejne działanie zabiegu stanowi pobudzenie do intensywniejszej produkcji kolagenu, przyspieszenie procesu neowaskularyzacji czy działanie lipolityczne. Karboksyterapia skutecznie niweluje cienie pod oczami, spowodowane często przez nieodpowiednią cyrkulację powietrza. Kondycję skóry poprawia również produkcja kolagenu. Skóra wokół oczu ulega rozjaśnieniu, a obrzęki zostają zminimalizowane. Zaletą zabiegu jest również niska inwazyjność, mała bolesność oraz krótki czas trwania. Po jego zakończeniu można w zasadzie od razu powrócić do codziennych zajęć. Seria obejmuje od 6 do 10 sesji, wykonywanych co dwa tygodnie.
Rewitalizujące właściwości mezoterapii mikroigłowej
Mezoterapia mikroigłowa polega na tworzeniu mikronakłuć, które powodują w skórze drobne, ale kontrolowane stany zapalne. Wykonane nakłucia są drogą do wprowadzenia ampułek zawierających składniki aktywne. Poza tym iniekcje powodują stymulację mikrokrążenia oraz pobudzają metabolizm na poziomie komórkowym. Do zabiegu stosowane są mieszaniny różnych substancji o działaniu rewitalizującym oraz regenerującym (np. krzemionka organiczna, kwas hialuronowy, witaminy). Składniki powodują przede wszystkim produkcję elastyny i kolagenu, czyli podstawowych budulców skóry. Ich mieszanka dobierana jest indywidualnie przez specjalistę przeprowadzającego kurację, na podstawie potrzeb, jakie wykazuje dany typ skóry. Zwykle ampułka zawiera nie więcej, niż 3-4 składniki, a bazę mieszanki stanowi kwas hialuronowy, który zwiększa nawilżenie oraz gęstość skóry, w wyniku czego redukowane są zmarszczki powierzchniowe, a skóra staje się bardziej elastyczna. Rewitalizujące właściwości mezoterapii mikroigłowej powodują również stymulację krążenia, dzięki czemu obniża się ilość płynów ustrojowych magazynowanych w okolicach oczu. Aby zabieg przyniósł oczekiwane skutki, zaleca się wykonanie trzech sesji w dwutygodniowych odstępach czasu. Efektem pełnej serii jest wyraźna poprawa kondycji skóry pod oczami oraz redukcja cieni i opuchnięć.
Dowiedz się również Jak przywrócić dobrą kondycję skóry po szampańskiej zabawie?
Cienie pod oczami powstają z różnych przyczyn. Zwykle można sobie z nimi poradzić za pomocą prostych, domowych metod. Jeśli jednak przyjęte działania nie pomagają, konieczne są specjalistyczne zabiegi. Na szczęście coraz mniej inwazyjne i całkowicie bezpieczne dla organizmu.