Oczyszczacz powietrza – jak wybrać najlepszy?

zdrowe powietrze

Spis treści

Polska to jeden z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o smog zawarty w powietrzu. Biorąc pod uwagę obecne problemy z ogrzewaniem i zwiększonym kosztem można sobie wyobrazić, że częstotliwość palenia niedozwolonymi i nie ekologicznymi sposobami wzrośnie.

Smog, a także inne zanieczyszczenia zawarte w powietrzu stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia, czy też samopoczucia, szczególnie narażeni są najmłodsi, a także osoby starsze, które znacznie szybciej absorbują zanieczyszczenia do swojego organizmu. Urządzeniem, które staje naprzeciw obecnym wymaganiom, skutecznie eliminując najgroźniejsze zanieczyszczenia są obecnie oczyszczacze do powietrza. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać i dlatego warto go mieć?

Jakie groźne zanieczyszczenia wdychamy na co dzień?

W powietrzu nie znajduje się jedynie tlen, ale także inne składniki nie zawsze dobre dla naszego organizmu. Poza tlenem w powietrzu unoszą się:

  • pyły zawieszone pochodzące ze smogu

  • wirusy i bakterie

  • alergeny, kurz i roztocza

  • zarodniki pleśni i grzybów

Zdecydowanie nie są to cząsteczki, które powinniśmy wdychać na co dzień. Długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń, grozi chorobami a także utrata odporności, zmniejszoną zdolnością do koncentracji, czy problemami ze snem. Lekarze twierdzą, że wdychanie smogu, może także skracać długość życia nawet o rok. Nie brzmi dobrze prawda? Dlatego warto we własnym domu skutecznie filtrować powietrze, tak aby chociaż we własnych czterech ścianach czuć się bezpiecznie w kwestii jakości powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Oczyszczacz powietrza ponieważ stał się urządzeniami najskuteczniejszymi w kwestii sterylizacji powietrza, znacznie bardziej poszukiwanymi urządzeniami, konieczna była odpowiedź rynku na oczekiwania klientów. Na rynku polskim znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, przez co łatwo pogubić się podczas wybierania tego najlepszego modelu, który odpowie na nasze potrzeby. Zatem jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Model czy marka to kwestia nie tylko gustu ale odpowiedniego dopasowania urządzenia. Kupując oczyszczacz powietrza warto kierować się kilkoma zasadami:

  • po pierwsze sprawozdanie oczyszcza powietrza do konkretnego pomieszczenia, a ściślej mówiąc do jego powierzchni, parametry takie jak powierzchnia oczyszczacza i wydajność oczyszczania , to jedne z najważniejszych parametrów,

  • po drugie głośność pracy, im ciszej pracuje urządzenie do filtracji powietrza, tym lepiej, dzięki temu z powodzeniem będzie mogło pracować, nawet podczas snu domowników,

  • po trzecie funkcje, warto zastanowić się czy potrzebujemy funkcji nawilżenia czy też nie, bardziej zaawansowane oczyszczacze powietrza charakteryzują się również zaawansowany funkcjami, jak np. jonizacja punktowa.

  • po czwarte zastanów się ile chcesz zapłacić, ustalenie budżetu będzie dużo lepszym rozwiązaniem, a dzięki temu będziemy w stanie również zawęzić nieco obszar poszukiwań.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Powiązane artykuły