Pręty walcowane kwadratowe – o czym mowa w praktyce

stal

Spis treści

stalPrzedsiębiorstwa z dziedzin takich jak motoryzacja, budownictwo, produkcja czy też lotnictwo często opierają się na dobrze obrobionej stali wysokiej jakości. Materiał ten jest wszechobecny i bardzo uniwersalny i praktycznie znajduje zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie. Nowoczesne techniki obróbki materiału pozwalają na wiele ciekawych rozwiązań. Metodą tego typu jest np. walcowanie prętów. Sposób ten pozwala na uzyskanie większej elastyczności produktu. Cecha ta może być pożądana przez różnego typu klientów, którzy w swoich firmach potrzebują właśnie prętów stalowych o dużej elastyczności.

Metoda walcowania prętów stalowych – Obrabianie metodą na ciepło i na zimno

Pręty walcowane kwadratowe wykonywane są za pomocą specjalnie przemyślanych metod. Sposób walcowania na ciepło polega obróbce stali po poddaniu jej wysokim temperaturom rzędu 550 stopni Celsjusza. Metoda ta wpływa na nanostrukturę produktu, co w efekcie nadaje jej nowe właściwości. Taką właściwością jest, chociażby uzyskanie większej elastyczności. Metoda na zimno jest niemalże podobna z tym że proces obróbki wykonuje się po wcześniejszym schłodzeniu.

Czy pręty walcowane są wytrzymałe?

Wszystko zależy od producenta, którego się wybierze. Różne firmy mogą wykorzystywać inne gatunki stali. Pręty walcowane często charakteryzują się dużą elastycznością, jednakże nierzadko dzieje się to kosztem wytrzymałości. Warto zawsze zapytać producenta o gatunek stali, jaki został wykorzystany i jego wytrzymałość po procesie walcowania.

Jak znaleźć dobrego producenta?

Dobry skład prętów walcowanych to taki gdzie wykorzystywana jest stal jakościowa producent. To właśnie w dużej mierze jakość prętów zależy od gatunku stali. Poszukując dobrego producenta, warto zwrócić uwagę na usługi jakie oferuje. Niektórzy producenci prętów stalowych pozwalają na personalizacja zamówień, co jest bardzo przydatne. Można wówczas zamawiać pręty o różnych długościach i grubości. Znajomość dobrego producenta jest ważna, gdyż to najczęściej on jest w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie dla swojego klienta biorąc pod uwagę to, do czego w przyszłości produkt ma służyć.

Powiązane artykuły