Przedpokój bez plam. W jaki sposób go ciekawe zaaranżować?

przedpokoj

Spis treści

przedpokojKorytarz to w domu albo mieszkaniu takie pomieszczenie, które przede wszystkim posiada funkcję łączącą wszystkie inne pozostałe części – pokoje mieszkalne, łazienkę, kuchnię, gabinet. Dlatego tak ważne jest to, aby było zaaranżowane w sposób prawidłowy, przemyślany, z odpowiedniej jakości materiałów. To pozwoli przede wszystkim zachować wysoką estetykę, ale również będzie zapobiegać powstawaniu plam. Jak można aranżować ściany w przedpokoju, aby unikać trudnych do usuwania zabrudzeń?

Projektowanie wnętrza przedpokoju przede wszystkim trzeba wykonywać zgodnie z własnymi oczekiwaniami oraz stosować w miarę możliwości najlepszej jakości materiały. Dzięki tym dwóm rzeczom możemy być pewni tego, że osiągniemy efekt, który chcemy osiągnąć, jak również wizualnie nie będzie nic do zarzucenia. Przedpokój zdecydowanie nie jest prostym fragmentem do aranżacji. Stanowi łącznik między poszczególnymi elementami domu, które często są aranżowane w inny sposób (kuchnia-łazienka, salon-pokoje dziecięce). Projekt musi więc być przemyślany.

Ważnym elementem przy aranżacji przedpokoju jest to, aby uniknąć powstawania plam i zabrudzeń, jak również sprawić, że będzie można je łatwo usuwać.

Ceramiczna i plamoodporna farba

Jednym ze sposobów aranżacji ścian jest nałożenie gładzi, a tym samym uzyskanie równej oraz trwałej powierzchni, która będzie łatwa w czyszczeniu. Drugim krokiem jest aplikacja dwóch warstw plamoodpornej farby, które zabezpieczy ściany przed plamami, ale również sprawi, że będzie na nich mniej osiadał kurz. Wszystkie zabrudzenia będziemy mogli usuwać przy pomocy wilgotnej ściereczki – bez obaw o konieczność ponownego malowania.

Płytki klinkierowe

Na ściany można również ułożyć wybrane przez nas płytki klinkierowe. Do wyboru jest ogromny wybór kolekcji, płytki o różnym charakterze lica, różnorodnym wzornictwie oraz kolorystyce. Możemy zastosować płytki klinkierowe, które są typowo gładkie, jak również płytki bardziej stylizowane, które dodatkowo podkreślą charakter pomieszczenia.

Tapety

Do wyboru mamy również różnego rodzaju tapety, które idealnie nadają się do układania na dobrze przygotowane ściany w przedpokoju. Warto jednak wybrać grubsze tapety, które lepiej układać, które są bardziej odporne na uszkodzenia oraz pozwalają na łatwiejsze usuwanie plam. Jeżeli nie mamy doświadczenia, najlepiej układanie tapety powierzyć specjaliście, który dobrze ją dotnie oraz dopasuje do otoczenia – drzwi, wnęk, grzejników.

Powiązane artykuły