Sposób na urządzenie małego przedpokoju

Niewielki przedpokój

Spis treści

Mały przedpokój może okazać się najtrudniejszym do urządzenia miejscem w domu. Bardzo łatwo możemy wprowadzić do niego niepotrzebny chaos, gdy się tak stanie, miejsce to stanie się dla nas mało komfortowe, a ponadto sprawi, że dom będzie prezentował się nieatrakcyjnie. Zachęcamy więc do skorzystania z naszych porad, które podpowiadają, jak urządzić mały przedpokój.

Aranżacja małego przedpokoju – optymalne oświetlenie

Dobranie odpowiedniego oświetlenia jest absolutną podstawą podczas aranżacji przedpokoju. Niewielkie pomieszczenia z ograniczoną ilością wpadającego światła dziennego, lub bez całkowitego dostępu do światła dziennego w mgnieniu oka staną się przygnębiające i ponure, a dodatkowo brak światła zmniejszy je optycznie. Pod żadnym pozorem nie można ograniczyć się jedynie do powieszenia jednej lampy na środku sufitu. Lepiej zdecydować się na punktowe oświetlenie, chyba że dysponujesz sufitem podwieszanym, wtedy pasek LED rozciągnięty dookoła przedpokoju znacząco poprawi oświetlenie.

Umeblowanie małego przedpokoju

Podczas urządzania małego przedpokoju, w szybki sposób możemy doprowadzić do jego zmniejszenia oraz wprowadzimy w niego jeszcze więcej chaosu. Jednym z najlepszych sposobów będzie właśnie postawienie na minimalistyczne aranżacje przedpokoju, tak by było to pomieszczenie komfortowe i w pełni funkcjonalne. Dlatego właśnie koniecznie zdecyduj się tylko na najpotrzebniejsze meble. Im mniejszy mamy przedpokój, tym bardziej powinniśmy skupić się na zakupie tylko niezbędnych mebli. Warto pamiętać przy okazji, że meble do przedpokoju powinny być praktyczne, można je spotkać w wielu wariantach. Kurtki i płaszcze możemy umieszczać w dużych szafach lub na wieszakach, które zajmują znacznie mniej miejsca. Mebel powinny być małe, a do tego zapewniać najwyższy komfort ich użytkowania.

Podczas urządzania wąskiego przedpokoju raczej powinniśmy unikać wzornictwa na ścianach, ponieważ to może doprowadzić do optycznego zmniejszenia się pomieszczenia. Niewielka przestrzeń powinna być urządzona bez zbędnych dodatków. Dlatego nawet decydując się na różne ozdobniki, najlepiej wybierać te proste wzory geometryczne. Takim przykładem mogą być na przykład:

– Prostokątne wycieraczki,
– Tapeta w romby,
– Prostokątne lustro,
– Geometryczne wazony i doniczki,
– Duże obrazy.

Z takimi dodatkami bardzo łatwo się pracuje, a dzięki temu z łatwością można urządzić mały przedpokój, tak by wyglądał on nowocześnie, elegancko i stylowo.

Powiązane artykuły