Stary kredens kuchenny – jak odnowić?

Stary kuchenny kredens

Spis treści

Chciałbyś w swojej kuchni postawić piękny, stary kredens kuchenny? W tym wypadku oprócz przeprowadzenia samego procesu zakupu musisz również wziąć pod uwagę to, że taki mebel będzie wymagał również renowacji. Jeśli zadanie to zlecić specjaliście, to będziesz musiał sporo zapłacić. Niemniej jednak renowację starego kredensu możesz również przeprowadzić samodzielnie. Jak się zabrać do tego zadania?

Gdzie kupić stary kredens kuchenny?

Zastanawiasz się, gdzie w ogóle taki stary kuchenny kredens można kupić? Przede wszystkim warto poszukać ciekawych ogłoszeń w internecie. Możemy wejść na pierwszy lepszy serwis ogłoszeniowy, wybrać odpowiednią kategorię i przeglądać dostępne oferty Oczywiście minusem takiej formy zakupów jest to, że nie widzimy wybranego mebla na żywo. Musimy ocenić jego stan poprzez dostępne zdjęcia. Oczywiście przed zakupem będziemy mieli możliwość sprawdzenia stanu danego mebla, niemniej jednak może okazać się, że kiedy przyjedziemy na miejsce, to kredens będzie w stanie zupełnie niezgodnym z tym, co widzieliśmy zdjęciach. Wówczas tracimy czas i pieniądze na dojazd do klienta. Dobrym rozwiązaniem jest również wybranie się na różnego rodzaju targi, gdzie sprzedawane są stare, używane meble i różnego rodzaju starocie. Asortyment na takich targach jest ogromny i na pewno znajdziemy kilka kredensów kuchennych do wyboru. Nigdy nie róbmy jednak zakupów pochopnie. Starajmy się rzetelnie ocenić stan danego mebla i oszacować możliwe koszty renowacji.

Jak odnowić stary kredens kuchenny?

Kiedy już kupiliśmy nasz wymarzony kuchenny kredens, to możemy przystąpić do jego renowacji. W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie oczyścić powierzchnię naszego mebla. Dlatego też usuwamy warstwy farby olejnej przy pomocy specjalnych preparatów. Kiedy chcemy do tego użyć opalarki, to musimy się liczyć z tym, że będzie to zadanie dosyć żmudne i będziemy musieli się przy nim wykazać dużą precyzją, a także delikatnością. Poprzez zastosowanie środka do usuwania farby mamy pewność, że rzeźbione zdobienia w naszym kredensie nie zostaną w żadnym wypadku uszkodzone. Pamiętajmy, że niektóre ze starych kredensów są również nasączone politurą. Usuniemy ją przy pomocy denaturatu. Musimy również sprawdzić czy kredens nie został zaatakowany przez kołatki lub też spuszczele. Jeśli tak, to będziemy zmuszeni do zastosowania specjalnych środków do ich zwalczania. Następnie przystępujemy do pokrywania kredensu nową powłoką lakierniczą. Możemy do tego celu użyć politury, bejcy, a także farby.

Powiązane artykuły