Wakacje we Włoszech – co sprawia, że ten kierunek jest cały czas popularny?

Spis treści

Włochy jawią nam się w wyobrażeniach jako słoneczna kraina wypełniona gwarnymi, klimatycznymi miasteczkami. Od lat jest to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Czy słońce i ciepło to jedyny powód, dla którego Italia jest tak chętnie odwiedzana przez turystów?

Wakacje we Włoszech – moc w różnorodności

Włochy to jeden z najbardziej zróżnicowanych kierunków wakacyjnych w Europie. Większość kraju otoczona jest morzem. Czyni to Italię idealnym celem podróży dla osób szukających rozległych plaż przeznaczonych do leniwego wypoczynku. Alpejskie szczyty na północy oraz Apeniny w centralnej części kraju stwarzają mnóstwo możliwości osobom preferującym aktywne formy odpoczywania.

Włochy posiadają również przepiękne jeziora z urozmaiconą linią brzegową. Położone w Alpach Garda oraz Como przyciągają turystów stromymi klifami i górskimi widokami. Nie można pominąć również wysp takich jak Sycylia, czy Sardynia, które kuszą swoim urokiem miłośników dzikiej przyrody. No i oczywiście tysiące włoskich miasteczek, które rozsiane po całym kraju zachwycają turystów swoim niepowtarzalnym klimatem. W tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie, a ulubiony kierunek można wybrać za pomocą wyszukiwarki na stronie https://www.traveligo.pl/

Zobacz także:  https://slubny24.pl/wakacje-w-zakynthos-prezent-dla-mlodej-pary/

Co warto zobaczyć we Włoszech?

Italia to kraina, gdzie historia wyczuwalna jest na każdym kroku. Cesarstwo Rzymskie jako najpotężniejsze imperium w historii świata pozostawiło po sobie wiele zabytków, które możemy teraz z zachwytem podziwiać. Wakacje to z kolei idealna okazja, by bliżej zapoznać się z reliktami dawnego świata.

Warto wiedzieć, że we Włoszech znajduje się najwięcej obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Do najsłynniejszych tego typu miejsc z pewnością należy Koloseum w Rzymie. Ogromnym zainteresowaniem turystów cieszą się również Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Marka w Wenecji, czy ruiny zniszczonych przez wybuch Wezuwiusza starożytnych Pompejów.

Wypoczynek we Włoszech – najsmaczniejsza kuchnia w Europie

Tym, co nieustannie przyciąga do Włoch turystów z całego świata jest bez wątpienia miejscowa kuchnia. Najpopularniejszymi potrawami są oczywiście pizza i spaghetti, jednak możemy mieć pewność, że w Italii zostaną one przyrządzone w charakterystyczny dla danego regionu sposób. Włosi przykładają ogromną wagę do wierności tradycyjnym przepisom i lokalnym produktom.

Wśród mniej znanych potraw wywodzących się z tego kraju wymienić można: ziemniaczane gnocchi z sosem serowym, ragu w stylu bolońskim, tagiatelle z pesto jarmużu, czy arancini – pochodzące z kuchni sycylijskiej panierowane ryżowe kulki. Różnorodna i smaczna kuchnia sprawia, że wakacje we Włoszech nadal są jednym z najpopularniejszych celów turystów z Polski, Europy i świata.

 

Powiązane artykuły