Wszywki alkoholowe – jak działają?

wszywka alkoholowa

Spis treści

wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa to jeden z farmakologicznych sposobów leczenia alkoholizmu. Wszyty pod skórę implant wydziela substancję, która po kontakcie z alkoholem wywołuje objawy podobne do zatrucia. Wynikiem takiego działania ma być wywołanie awersji do alkoholu u leczonego. Jak działa i kiedy warto ją zastosować? Podpowiadamy.

Jak działają wszywki alkoholowe?

Wszywany pod skórę implant pełni dwie podstawowe funkcje. Pierwszą z nich jest uwalnianie substancji, która bierze udział w procesie rozkładu alkoholu w wątrobie. W jego wyniku alkohol nie jest w ogóle przyswajany przez organizm. Drugą funkcją jest wywoływanie nieprzyjemnej reakcji przypominającej zatrucie tuż po kontakcie z alkoholem. Pojawia się ona już około 10 minut po spożyciu trunku. Jak przebiega?

Osoba posiadająca w swoim ciele wszywkę zaczyna doświadczać objawów takich jak bóle głowy, nudności, wymioty i duszności. Reakcji towarzyszyć może dodatkowo poczucie lęku, nadmierne pocenie się, kołatanie serca i duszności. Długość trwania objawów zależy przede wszystkim od ilości wypitego alkoholu. Mogą one utrzymywać się od 4 do 10 godzin. Zgodnie z założeniami terapii skutkiem ich wystąpienia powinna być nabyta awersja do alkoholu. Zainteresowanym zastosowaniem wszywki polecamy sprawdzić w wyszukiwarce hasło wszywki alkoholowe w Warszawie.

Kiedy warto zastosować wszywki alkoholowe?

Tego rodzaju metodę stosuje się zazwyczaj w przypadku osób uzależnionych od alkoholu. Należy jednak pamiętać, że wszywka alkoholowa nie jest lekiem na alkoholizm. Jest jedną z metod wspierających leczenie alkoholizmu. By proces wychodzenia z nałogu był w pełni skuteczny należy wdrożyć różne rodzaje leczenia, wśród których wymienić można psychoterapię, czy leczenie farmakologiczne.

Wszywki alkoholowe opierają się na działaniu leku i nie każdy może je zastosować. O zgodzie decyduje lekarz. Wśród przeciwwskazań do zastosowania można wymienić między innymi schorzenia sercowo-krążeniowe. Decydując się jednak na wszycie implantu warto skorzystać z usług strony VIT-House.pl.

Powiązane artykuły