Jakie czynniki brać pod uwagę wybierając panele fotowoltaiczne?

fotowoltaika

Spis treści

fotowoltaikaChcąc cieszyć się mniejszymi rachunkami za prąd powinniśmy przede wszystkim odpowiednio zaprojektować instalacje, zamontować energooszczędne źródła światła oraz kupować wyposażenie RTV i AGD w odpowiedniej klasie energetycznej. Kłopot pojawia się wtedy, gdy prąd wykorzystywany jest do zasilania klimatyzacji, przygotowania ciepłej wody, zasilania mat grzewczych. Wtedy rozwiązaniem jest montaż paneli fotowoltaicznych.

Trudno wyobrazić sobie mniejsze rachunki za prąd, gdy w naszym domu znajduje się wyposażenie w kiepskiej klasie energetycznej, a także stare źródła światła. Internet pełny jest miejsc, w których możemy sprawdzić, ile prądu w skali roku zużywa mikrofala, ekspres do kawy, czajnik elektryczny, płyta indukcyjna czy piekarnik. Dopiero wtedy często przekonujemy się, że zakup lepszego wyposażenia ma sens.

Rozwiązaniem, o którym myśli coraz więcej Polaków jest montaż paneli fotowoltaicznych. To instalacja, która jest wszechstronna i mocno wpłynie na mniejsze rachunki za prąd. Warunki, które trzeba spełnić to oczywiście współpraca z doświadczonym dostawcą, odpowiedni wybór paneli oraz ich prawidłowy montaż. Tu możemy skorzystać z pomocy firmy Hymon Fotowoltaika Sp z o.o.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Na to pytanie odpowiadają sobie wszyscy, którzy są zainteresowani montażem instalacji fotowoltaicznej. Aby udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi, po pierwsze trzeba sobie uświadomić, jakie jest nasze zapotrzebowanie. Innego rodzaju instalacja będzie potrzebna do małego domu pod miastem, w którym mamy do czynienia z małą ilością sprzętu, inna zaś do domu, który ma system decentralny i wykorzystuje się w nim klimatyzację i maty na podczerwień.

Ważne aby:

– określić roczne zapotrzebowanie na prąd,
– określić ilość sprzętu, która funkcjonuje w domu,
– sprawdzić, jaka jest izolacja,
– sprawdzić powierzchnię do montażu,
– zdefiniować ewentualne przeszkody (drzewa, budynki, innego typu zabudowa),
– dobrać odpowiedni sposób montażu.

O konfiguracji instalacji fotowoltaicznej można poczytać na stronie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-gdynia/ – im więcej wiedzy posiadamy, tym bardziej świadomą decyzję podejmiemy.

Zobacz także: https://e-zwierciadlo.pl/czy-montaz-paneli-fotowoltaicznych-sie-oplaca/

Panel panelom nierówne

Nie tylko wielkość paneli decyduje o tym, czy będą odpowiednie do naszego domu. Kluczowe jest określenie ilości energii, która w skali roku potrzebna jest do zasilenia sprzętów, klimatyzacji, ogrzewania, ciepłej wody. Jeżeli mamy odpowiednią ilość miejsca, gdzie panele mogą być bez przeszkód zamontowane, sytuacja jest o wiele łatwiejsza.

Pod uwagę również należy brać doświadczenie dostawcy paneli. Powinna być to firma działająca legalnie, zatrudniająca odpowiednich pracowników, dysponująca odpowiednim sprzętem technicznym. Wiele ciekawych informacji na temat doboru paneli, montażu oraz pielęgnacji jest dostępnych pod adresem https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-pomorskie/

Powiązane artykuły