Malowanie natryskowe. Jak skutecznie chronić gwinty oraz inne newralgiczne elementy?

stalowe elementy

Spis treści

Odpowiednia technika malowania to przede wszystkim ładna i efektowna powłoka malarska, jak również trwałe zabezpieczenie konstrukcji przed działaniem korozji oraz innych czynników. Malując chociażby konstrukcję stalową warto pamiętać o tym, że konieczne trzeba zabezpieczyć wszystko to, co zamalowane z różnych względów być nie może. W tym celu można zastosować specjalne elementy zabezpieczające, wykonane na przykład z tworzywa sztucznego, gumy, silikonu.


Zalet malowania proszkowego konstrukcji stalowych, elementów karoserii, innego rodzaju powierzchni jest bardzo dużo. Wśród najważniejszych zdecydowanie można wymienić:

– szybkie tempo pracy,
– możliwość malowania w ściśle określonych warunkach,
– estetykę powłoki i jej trwałość,
– odporność powłoki na uszkodzenia,
– mniejsze zużywanie farby oraz innych środków.

Coraz więcej specjalistów oraz firm wybiera tę właśnie technikę, będąc przekonanymi, że jest zwyczajnie lepsza.

Zobacz także: http://www.x-mag.pl/skuteczne-malowanie-bardzo-trudnych-elementow-jak-sobie-z-nim-poradzic/

Ochrona elementów wrażliwych

Wykonując aplikację farby i wykorzystując do tego metodę hydrodynamiczną musimy pamiętać o tym, żeby dokładnie zabezpieczyć wszystko to, co z różnych względów pomalowane być nie może. Takich elementów może być bardzo dużo, co dodatkowo wydłuża pracę oraz może zniweczyć efekt końcowy. Jak więc sobie poradzić? Mając odpowiednie wyposażenie lakierni. Chodzi tu przede wszystkim o elementy zabezpieczające oraz elementy maskujące. Są one wykonane z różnych materiałów i mają skutecznie zabezpieczyć gwinty, wloty oraz inne elementy przed działaniem farby. Ich zaletą jest oczywiście skuteczność, ale również łatwość montażu i demontażu.

Estetyka i łatwość malowania

Choć coraz więcej osób stosuje profesjonalne elementy zabezpieczające, które można otrzymać w firmie Lapena http://www.lapena.pl/ to wciąż można spotkać osoby, które do zabezpieczania elementów niestety stosują papierowe taśmy. Jest to rozwiązanie niewystarczające, z uwagi na łatwość odklejenia się taśmy od metalu lub innego materiału, zawilgocenia papieru, a tym samy przesiąknięcia farby. Drugim minusem jest to, że zdecydowanie później taką taśmę bardzo trudno ściągnąć, możemy więc w bardzo prosty sposób zniweczyć własną pracę i dodatkowo ponosić koszty związane z ponownym malowaniem.

Ochrona elementów powinna być dokonana w sposób rzetelny. Dzięki temu ułatwimy sobie pracę oraz będziemy mogli szybciej oraz sprawniej nanosić powłoki malarskie.

Powiązane artykuły