Taniec w parach – dlaczego warto się go nauczyć?

taniec towarzyski

Spis treści

Nauka tańca jest nie tylko pożytecznym, ale również bardzo przyjemnym zajęciem. Wielu kursantów uczęszczających do szkół tańca dzięki udziałowi w zajęciach przekonuje się o tym, że taniec jest ich prawdziwą pasją. Ten sport daje naprawdę wiele szczęścia i radości. Po opanowaniu jednego tańca możemy uczyć się innych bądź rozwijać swoje umiejętności na wyższych poziomach. Na jakie kursy tańca warto się, zatem zapisać?

Jaki kurs tańca wybrać?

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na kurs tańca w celu zdobycia umiejętności poruszania się na parkiecie, które można później wykorzystać podczas rożnego rodzaju imprez i uroczystości. Szczególnie dużą popularnością cieszą się tańce, które można tańczyć w parach. Dlatego też często wybieranymi kursami są kursy, na których można nauczyć się tańców użytkowych oraz tańców towarzyskich. Jeżeli więc zależy nam na nauce tańca w parach powinniśmy rozważyć wybór szkoły, która się w tym specjalizuje. W Krakowie ciekawą ofertę z tego zakresu ma dla nas szkoła Skalski Dance School. To właśnie w tym miejscu w miłej atmosferze i pod okiem doświadczonych instruktorów nauczymy się, w jaki sposób czerpać przyjemność z tańca z drugą osobą. Panowie opanują tutaj zasady prowadzenia partnerek, panie zaś nauczą się, w jaki sposób należy podążać za prowadzeniem partnera, aby nasz taniec był zarówno naturalny, jak i efektowny. Założyciele szkoły Skalski Dance posiadają ogromna wiedze na temat tańca w parach i co ważne mają w tym zakresie bardzo duże doświadczenie. Specjalnie dla kursantów przygotowali oni swój autorski program techniki tańca w parach. Ponadto warto dodać, że wszyscy zatrudnieni tu instruktorzy są gruntownie przeszkoleni w tym temacie. W Skalski Dance School nauczymy się, więc koordynacji i swobody w tańcu.

Tańce w parach – jakich tańców możemy nauczyć się w szkole tańca Skalski Dance?

W szkole tańca Skalski Dance możemy zapisać się na kurs tańca użytkowego, na którym poznamy między innymi takie tańce jak walczyk czy disco samba. Walczyk to taniec, który jest znany i lubiany na terenie całego naszego kraju. Z całą pewnością warto, więc go znać. Disco samba to również niezwykle popularny taniec jego zaletą jest to, że naprawdę łatwo się go nauczyć. Innym ciekawym kursem z oferty szkoły Skalski Dance jest kurs, na którym nauczymy się jednego z najbardziej spontanicznych tańców, czyli West Coast Swingu. Istnieje wiele powodów, dla których warto zacząć naukę Westa. Należy przede wszystkim podkreślić, że jest to niezwykle interesujący taniec, który daje nam bardzo wiele możliwości zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. W tym tańcu nie obowiązują sztywne zasady, których należy przestrzegać, mimo to jest on naprawdę widowiskowy. W West Coast Swingu liczą się partnerstwo i kooperacja. W szkole Skalski Dance możemy uczyć się tego jakże przyjemnego tańca, aż na sześciu poziomach zaawansowania. Wielu kursantów chętnie korzysta z tej możliwości i po ukończeniu kursu podstawowego dalej kontynuuje swoją przygodę z Westem.

Powiązane artykuły