Wybór najlepszego laktatora

laktator madela

Spis treści

Urodzenie dziecka, szczególnie tego pierwszego to niezwykłe, jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. Przygotowania do powitania malucha trwały już od miesięcy i przyszli rodzice z niecierpliwością czekali na ten dzień. Wyprawka gotowa już nawet przed urodzeniem maluszka, tak, żeby miało wszystko co tylko potrzeba. Łóżeczko, fotelik do samochodu i wózek, te trzy najważniejsze potrzeby zapewnione oraz wiele innych. Jednak mama również jest dobrze przygotowana na ten ważny dzień. Oprócz odpowiedniej bielizny, środków do pielęgnacji, posiada z pewnością akcesoria, które będą jej pomocne do karmienia maluszka, a do których należy laktator.

Laktator to niezbędnik współczesnej mamy, wiele kobiet nawet tuż przed samymi narodzinami decyduje się na zakup odpowiedniego laktatora, który będzie spełniał oczekiwania mamy i maluszka. Odkąd mały bobas przyszedł na świat, teraz on jest najważniejszym celem w życiu mamy, dlatego też karmienie piersią przez pierwsze pół roku a nawet dłużej to jeden z najważniejszych zadań kochającej mamy, która przecież pragnie dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Laktatory spełniają w pełni to zadanie, pozytywnie wpływają na produkcję pokarmu już w pierwszych chwilach po narodzinach ale także pomagają zachować pokarm na później i wydłużyć laktacje, bo przecież wiele mam chce karmić dziecko jak najdłużej.

Chociaż dostępność różnego rodzaju laktatorów jest bardzo szeroka, najpopularniejszymi laktatorami dostępnymi są laktatory Medela. Są to laktatory głównie elektryczne, podpinane do gniazdka lub działające też na baterie, dzięki czemu mama może odciągać pokarm gdziekolwiek się znajduje. Choć zakup laktatora nie jest produktem, który znajduje się na liście wyprawki zakupów priorytetowych, laktator okazuje się niezbędny, szczególnie dla mam, które wracają do pracy lub mają parę bliźniąt do wykarmienia.

Produkty Medela wraz z opracowaną metodą odciągania Phase Expression, pomagają w odtworzeniu odruchu stymulującego naturalny ruch ssania jak u noworodka, dzięki temu pokarm jest produkowany w piersi, a odciąganie przebiega w sposób naturalny i szybki. Polecanym i znanym laktatorem jest laktator medela pojedynczy, którym sporadycznie można odciągać pokarm, jak w przypadku modelu Swing, jednak lepsze efekty przyniesie korzystanie z profesjonalnego laktatora podwójnego takiego jak: model Symphony, dzięki któremu pokarm ściągany jest równomiernie z obu piersi i tym samym pozyskiwane jest o wiele więcej mleka. Tak regularnie odciągany pokarm sprawi, że laktacja się utrzyma, a dziecku mama może wciąż dostarczać to co najlepsze i niezbędne –swoje mleko.

Powiązane artykuły