Jak szybko sprzedać mieszkanie?

nieruchomosc

Spis treści

nieruchomoscSprzedaż nieruchomości, na dynamicznie rozwijającym się rynku stanowi obecnie spore wyzwanie. W szczególności osoby niedoświadczone w zakresie handlu nieruchomościami mogą napotkać na swojej drodze wiele trudności i kłopotów związanych z aspektami prawnymi, urzędowymi i niekończącymi się formalnościami. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć, na co warto zwrócić uwagę podczas sprzedaży mieszkania, aby transakcja przebiegła szybko i sprawnie.

  • Uczciwa cena sprzedaży

Największy wpływ na decyzję o zakupie danej nieruchomości ma jej cena. Składa się na nią wiele czynników takich jak: lokalizacja, wielkość apartamentu, jego stan, metraż oraz wiek. Wstępną wycenę bez problemu można przeprowadzić online, korzystając z platform internetowych oferujących swoje usługi za niewielką opłatą, a także stacjonarnie, udając się do agencji nieruchomości.

  • czas sprzedaży

Warto mieć świadomość, że na sprzedaż mieszkania ma wpływ także okres, w jakim podejmujemy transakcję. Im więcej czasu mija, tym bardziej musimy dostosowywać cenę sprzedaży, gdyż jest ona zawsze ustalana przez rynek. Cała operacja sprzedaży mieszkania średnio trwa od 2 do 6 miesięcy.

  • przygotuj dom na sprzedaż

Zanim wystawimy naszą nieruchomość na sprzedaż, warto dokładnie zastanowić się nad jej zaletami, jak i wadami i odpowiednio uwydatnić pozytywne aspekty oferty. Dzięki temu promocja oferty będzie znacznie korzystniejsza. Rozważmy także, jakie środki renowacyjne jesteśmy w stanie przedsięwziąć, aby podwyższyć wartość mieszkania. Nawet niewielkie odnowienie potrafi rzutować podniesieniem wskaźników sprzedaży. Atrakcyjność naszego lokum przyciągnie znacznie większą liczbę zainteresowanych. Estetyka i odpowiednia reprezentatywność odgrywają zdecydowanie duże znaczenie.

  • promocja oferty

W dzisiejszym świecie odpowiedni marketing decyduje o efektywności sprzedaży wszelkiego rodzaju dóbr. Ta zasada ma zastosowanie także przy sprzedaży mieszkań. Właściwy wybór portali ogłoszeniowych, to jeden z kroków do sukcesu przy sprzedaży mieszkania. Warto zainwestować w jak najlepszą promocję oferty, aby cieszyć się współmiernym zyskiem. Obecnie istnieje szeroka gama możliwości prezentacji nieruchomości, począwszy od dobrej jakości zdjęć, wideo, kończąc na wirtualnym oglądaniu pokoi w 3D.

  • Właściwe przyjęcie wizyt klientów

Jak głosi psychologia, pierwsze 90 sekund wpływa na nasze pierwsze wrażenie. Wykorzystując tę prawidłowość w handlu nieruchomościami, możemy zyskać atencję przyszłych nabywców. Pamiętajmy o kulturze, nawet jeśli nasi goście wydają się być niekoniecznie najsympatyczniejsi. O ogólnym wrażeniu zadecyduje także odpowiednie naświetlenie pomieszczenia, komfortowa temperatura, a nawet zapach. Istnieje wiele szczegółów, na które warto zwrócić uwagę przed przystąpieniem do sprzedaży.

  • prawo podatkowe

Przed transakcją sprzedaży należy wziąć pod uwagę obowiązujące prawo podatkowe, które mówi o tym, że przed upłynięciem pięciu lat od nabycia nieruchomości, należy odprowadzić odpowiedni podatek. Istnieje jednak możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, jeżeli przed upływem dwóch lat po sprzedaży mieszkania zainwestujemy w inną nieruchomość lub budowę domu.

Jak szybko sprzedać mieszkanie z rynku wtórnego?

Biorąc pod uwagę powyżej wspomniane czynniki, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy agencji nieruchomości, która jako doświadczony na rynku inwestor przeprowadzi nas odpowiednio przez proces sprzedaży, zdejmując z naszych barków konieczność borykania się z formalnościami i męczącymi klientami. W ten sposób zaoszczędzimy czas i nerwy. Warto przeanalizować mnogie na rynku oferty, aby wybrać tą najkorzystniejszą i rozpocząć współpracę.

Sprawdź nasza ofertę na https://kupujemym.pl/

Powiązane artykuły